+90 552 169 47 47

Depilasyon ( Ağda ) Hizmetleri

Depilasyon (Ağda)

İsis Life Club olarak, pürüzsüz ve tüysüz bir cilde sahip olmanın keyfini çıkarmanız için özel Depilasyon (Ağda) hizmetleri sunuyoruz. Profesyonel estetisyenlerimiz, istenmeyen tüylerden kurtulmanız ve cildinizin pürüzsüzlüğünü korumanız için burada.

Depilasyon (Ağda) seçeneklerimiz arasında kaş alımı, dudak üstü tüylerden kurtulma, tüm vücut ağda, bacak ağdası ve daha fazlası bulunmaktadır. Her bir ağda seansı, hassas cilt yapınıza uygun olarak tasarlanır ve rahat bir deneyim sunar.

İsis Life Club olarak, güzellik ve bakımın özgüvenle doğrudan ilişkili olduğuna inanıyoruz. Depilasyon hizmetlerimizle, kendinizi daha özgüvenli ve rahat hissetmenizi sağlıyoruz. İstenmeyen tüylerden kurtulun ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın tadını çıkarın. Size özel Depilasyon (Ağda) deneyimimiz için bize katılın. Güzellik ve özgüven İsis Life Club’da bir araya geliyor.

Depilasyon Nedir?

Yüz güzelliği ve bakımı kadar önemli olan diğer bir unsur, bedensel güzellik ve bakımdır. Pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olmak, güzel ve bakımlı bir görünümü tamamladığı için kişinin kendini daha iyi hissetmesine ve öz güveninin artmasına katkı sağlar. Bununla birlikte vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için hangi yöntemlerin kullanıldığı da son derece önemlidir.

Depilasyon, tüylerin cilt yüzeyinden alınması ve pürüzsüz bir cilt elde edilmesi amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Farklı teknikler kullanılarak gerçekleştirilen depilasyon, tüylerin kökünden çıkarılmasını bağlamadığından uygulanan işlemden belirli bir süre sonra istenmeyen tüyler yeniden çıkar.

İstenmeyen kılların ya da tüylerin vücuttan geçici olarak uzaklaştırılmasını sağlayan epilatör, cımbız, jilet, ağda ve tüy dökücü krem gibi yöntemler depilasyon uygulamalarıdır. Kısa süreli sonuçlar veren bu yöntemlerin ardından uygulama bölgesinde yeniden tüy çıkar. Bu nedenle, depilasyon uygulamalarının belirli aralıklarla tekrarlanması gerekir.

Tıraş, tüy dökücü krem ve sprey gibi yöntemler, uygulamadan kısa bir süre sonra tüyler çıkmaya başladığından kısa süreli depilasyon uygulamalarıdır. Ağda, cımbız ve ip uygulamalarında istenmeyen tüylerin kökleri hedeflendiğinden daha uzun süreli bir çözüm sağlanır. Ancak bu uygulamalar sırasında kıl kökü tahriş edilmediği ve kılların büyümesi tamamen engellenemediği için uzun süreli depilasyon olarak kabul edilir.

Depilasyon (Ağda) Yöntemi

Ağda, en yaygın kullanılan depilasyon yöntemlerinden biridir. Uzun yıllardır kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilen ağda işlemi sırasında, özel bir reçine karışımı cilde uygulanır ve bir bez yardımıyla çekilerek istenmeyen tüyler alınır. Böylece, tüyler kökünden çıkarılır ve pürüzsüz bir cilt elde edilir.

Düzenli ağda uygulaması, tüylerin zaman içerisinde incelmesini ve daha az çıkmasını sağlayabilir. Ağda işleminden sonra nemlendirici kremlerle desteklenerek cildin tahriş olması önlenebilir.

Ağda işlemi genellikle sıcak ağda ya da soğuk ağda olarak iki farklı yöntemle uygulanır. Sıcak ağda cildi daha az rahatsız ederken, soğuk ağda pratik bir yöntem olarak özellikle kısıtlı zamanlarda etkili bir çözüm üretmek için tercih edilebilir. Sıcak ağda işlemi, balmumu ya da şeker bazlı karışımların ısıtılıp cilde uygulanmasıyla gerçekleştirilir. Soğuk ağda ise genellikle önceden hazırlanmış ağda şeritleri kullanılarak uygulanır.

Ağdadan sonra ciltte kalan ağda kalıntılarının temizlenmesi için özel yağların ya da losyonların kullanılması mümkündür. Ağda sonrası kullanılabilecek yağ ve losyonlar, aynı zamanda cildin daha temiz ve pürüzsüz kalmasına da yardımcı olur. Düzenli ağda uygulaması, zaman içerisinde cildin daha az tahriş olmasına ve tüylerin daha seyrek çıkmasına yardımcı olabilir.

Ağda uygulaması profesyonel merkezlerde daha etkin ve konforlu bir şekilde gerçekleştirilebilir. Profesyonel uygulamalar, uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapıldığı için işlem daha hızlı bir şekilde tamamlanır ve hata riski azalır. Profesyonel merkezlerde genellikle daha kaliteli malzemelerin kullanılması ve cilt tipi gibi kişi özelinde değişebilen ihtiyaçlara yönelik özel çözümler sunulması, daha konforlu bir deneyim yaşanmasını sağlayabilir.

Depilasyon (Ağda) Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Ağda yöntemi uygulanmaya başlamadan önce ağdanın doğru sıcaklıkta olup olmadığı kontrol edilir. Böylece, ağdanın cilde zarar vermeden etkili bir şekilde kullanılması sağlanabilir. Daha sonra cilt temizlenip kurulanır. Temiz ve kuru bir cilde uygulama yapıldığında, ağda türleri daha iyi kavrar ve hissedilen acı azalır.

Isıtılmış ağda reçinesi, spatula ya da rulo yardımıyla cilde uygulanır. Ağdanın tüylerin çıkış yönüne doğru sürülmesi gerekir. Bu sayede, tüyler kökünden alınır ve daha etkili bir sonuç elde edilebilir. Ağdanın ince bir tabaka hâlinde sürülmesi daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayabilir.

Uygulama bölgesine sürülen ağda reçinesi üzerine bez yapıştırılır. Yapıştırılan bez; tek seferde, hızlı bir şekilde ve tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekilir. Cilt, çekme işlemi sırasında gergin olması için tek elle tutularak acı hissi azaltılabilir.

Ağda bez yardımıyla çekildikten sonra ciltte kalan ağda kalıntıları temizlenir. Bunun için ağda yağı ya da özel temizleyiciler kullanılabilir. Temizlik aşaması; cildin tahriş olmasını önlemek, ağdadan sonra cildin yumuşak ve pürüzsüz kalmasını önlemek açısından önemlidir.

Depilasyon ağda uygulaması; uygulama alanının büyüklüğüne, uygulama bölgesindeki tüy yoğunluğuna ve kişinin acı eşiğine bağlı olarak genellikle 15 dakika ila 1 saat arasında değişen sürelerde tamamlanır.

Depilasyon ağda uygulamasıyla alınan tüylerin çıkma süresi de; kişinin tüy yapısına, genetik etkenlere ve hormonal dengeye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Tüyler genellikle ağda uygulamasından 2 ila 4 hafta sonra yeniden çıkar.

Depilasyon (Ağda) Yönteminin Faydaları

Ağda yönteminde tüyler kökünden çekildiği için genellikle 2 ila 4 hafta boyunca çıkmaz. Bu süre içerisinde cilt pürüzsüz kaldığından, uzun süreli sonuçlar elde etmek için ağda etkili bir yöntemdir.

Tüyler ağda yöntemiyle düzenli olarak alındığı takdirde, tüylerin büyüme hızı yavaşlar ve tüyler daha ince çıkmaya başlar. Bunun sonucunda zaman içerisinde tüyler daha az belirgin bir hâl alır. Ağda ciltteki ölü hücreleri arındırarak cildin daha pürüzsüz bir hâle gelmesini sağlar.

Depilasyon (Ağda) Hangi Sıklıkla Yapılmalıdır?

Ağda yaptırma sıklığı; kişinin cilt tipi, tüylerin uzama hızı ve kişisel tercihlerine göre değişiklik gösterebilir. Genellikle, ağda seansları arasında 3 ila 6 hafta beklemek idealdir. Bu süre, tüylerin belirli bir uzunluğa ulaşmasını ve ağda işleminin daha etkili olmasını sağlar.

Ağda yaptırdıktan sonra, cilt tüylerden arınır ve pürüzsüz olur. Bu sayede kişi kendini daha iyi hisseder. Ayrıca, düzenli olarak ağda yaptırmak, zamanla tüylerin daha ince ve seyrek çıkmasına yardımcı olabilir. Buna bağlı olarak, daha uzun süre boyunca pürüzsüz bir cilt elde etmek mümkün olur ve tüy alma işleminin sıklığı azalır.

Depilasyon (Ağda) Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Depilasyon sonrası cilt sağlığını korumak ve olası tahrişleri önlemek için bazı önemli noktalara dikkat etmek gereklidir. Ağda sonrası cildi nemlendirmek ve yatıştırmak için aloe vera ya da doğal, parfümsüz bir nemlendirici kullanılmalıdır. Böylece, cildin doğal bariyerini güçlendirmek ve nem seviyesini dengelemek mümkün olur. İlk 24 saat içerisinde cilde sıcak su temas ettirilmemeli, bu süreçte ılık suyla duş almaya özen gösterilmelidir. Aksi takdirde, sıcak su cildi kurutarak tahrişe neden olabilir.

Bunun yanı sıra, aynı süre zarfında dar giysiler giymekten ve yoğun fiziksel aktivitelerden kaçınmak, cildin nefes almasını ve kendini yenilemesini sağlamak açısından faydalıdır. Özellikle terlemeye neden olacak aktivitelerden uzak durulmalıdır. Çünkü terleme cilt tahrişini artırabilir.

Son olarak, ağda yapılan bölgeyi güneş ışığından korumak ve uygun bir güneş koruyucu kullanmak, uzun vadeli cilt sağlığı için önemlidir. Güneşin zararlı UV ışınları cilt hassasiyetini artırabilir ve ciltte lekeler oluşmasına neden olabilir.

Depilasyon (Ağda) Fiyatları

Depilasyon fiyatları yani ağda fiyatları, çeşitli faktörlere göre belirlenir. Uygulamanın yapılacağı bölgenin genişliği, ağda sırasında kullanılan ürünlerin kalitesi, uygulamayı yapacak profesyonelin uzmanlık düzeyi ve uygulamanın yapılacağı merkezin fiyat politikası ağda fiyatları üzerinde etkin olan belli başlı faktörlerdir.

İSİS Life Club uzmanlığıyla Depilasyon (Ağda) Hizmetleri

İsis Life Club

Danışan Yorumları

İsis Life Club, müşteri memnuniyetini en öncelikli hedefi olarak benimseyerek size özel hizmetlerle %100 memnuniyet garanti ediyor. Profesyonel ekibimizle her adımda memnuniyetinizi sağlamak için buradayız.

Harika bir güzellik merkezi, yok yok içerisinde kendine has konsepti çalışanların ilgisi olsun içerisi tertemiz anlayacağınız öv öv bitmez ankara'nın en iyi salonu kızlar gözünüz kapalı güvenin işlemlere :))

  Selen Y.

  Lazere geliyorum tırnağa da buraya gidicem çünkü tertemiz özenle çalışıyorlar verdiğiniz ücreti sonuna kadar hakediyorlar hizmette sınır yok birde konseept baya ilgi çekici geldi bana baya lüx olmuş

   Sevde M.

   Temiz bir salon işlerini ciddiyetle yapıyorlar. Beğendim sık sık gelirim çoğu işlemime kızlar sonsuz tavsiye kıl derdinden de kurtarıyorlar sizi kızlar bizler için önemli bir detay bu 🙂 güzzel bir salon

    Deniz P.

    Neden Bizi Seçmelisiniz!

    Sen Zaten Güzelsin

    İsis Life Club’ı seçmelisiniz çünkü size özel hizmetlerimiz, profesyonel ekibimiz ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımımızla en iyi güzellik deneyimini sunuyoruz

    Profesyonel Ekip

    Alanında deneyim kazanmış Güzellik Uzmanlarından oluşan Profesyonel kadromuz.

    VIP Hizmet

    Merkezimizde hedefimiz sadece sizlere kendinizi özel hissettirebilmek.

    Hijyenik Ortam

    Steril ve temiz koşullarda hizmet veren özel konseptli merkezimiz.