+90 552 169 47 47

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Dilediğiniz pürüzsüz bir cilde sahip olmak artık hayal değil! İsis Life Club olarak, son teknoloji lazer epilasyon yöntemleriyle kalıcı ve etkili bir çözüm sunuyoruz. İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için güvenilir ve profesyonel bir yaklaşım sunan uzman ekibimizle çalışabilirsiniz.

Lazer epilasyon, hızlı, etkili ve neredeyse ağrısız bir şekilde istenmeyen tüylerin köklerini hedef alır. Hassas ciltler için özel olarak uyarlanmış olan yöntemimiz, güvenli ve etkili sonuçlar sağlar. Siz de pürüzsüz bir cilt hayalini gerçeğe dönüştürmek için bize ulaşın ve lazer epilasyon hizmetlerimizden yararlanın.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer epilasyon, yüksek enerjili lazer ışınlarının kullanılması yoluyla tüy foliküllerini tahrip eden ve tüylerin yeniden çıkma yeteneğini engelleyen bir yöntemdir. Uzun süre kalıcı olması ve geniş uygulama alanları bulunması nedeniyle lazer epilasyon günümüzde sıklıkla tercih edilir. Lazer epilasyon işlemi sırasında hafif bir rahatsızlık hissi yaşanması mümkün olmakla birlikte genellikle ağrısız bir süreçtir. Lazer epilasyon işleminin sonuçları kişi özelinde cilt tipi ve tüy rengi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en popüler ve etkili yolu olan lazer epilasyon yönteminde; cilt üzerindeki tüy köklerine yüksek enerjili lazer ışığı uygulanır. Lazer ışığı hedef aldığı tüy köklerini ısıtarak yok eder ve yeniden çıkmasını önler.

Epilasyon amacıyla 3 farklı çeşit lazer kullanılır. Lazer epilasyondan etkili sonuçlar alınması için bireyin cilt ve kıl yapısı değerlendirilmeli, kişi özelinde en uygun lazer yöntemi belirlenmelidir.

Diode lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin azalması amacıyla uygulanan bir lazer epilasyon çeşididir. Diğer lazer yöntemlerine göre dalga boyu daha uzundur. Tedavi süresine göre değişmekle birlikte koyu ten renklerinde dahi etkili sonuçlar sağlar. 820 nm dalga boyundaki diode lazer, ciltte Alexandrite lazere göre daha derine iner ve derinde kıl bulunan bölgelerde daha fazla etki sağlar.

Alexandrite lazer epilasyon, son derece pratik ve etkili bir yöntemdir. Teknik özellikleri nedeniyle yalnızca açık renkli ciltlerde kullanılır. Tüylerin işlemin ardından cilt yüzeyinden hemen uzaklaşması, uygulama sonrası memnuniyeti artıran faktörlerden biridir. Alexandrite lazerin koyu tenli kişilerde kullanılması yan etkiye neden olabilir. Yüz ve boyun gibi bölgelerde kullanılması ise ince tüylerin artmasına yol açabilir. Melanin tarafından iyi tutulduğundan doğru seçilmiş kişilerde çok iyi sonuç veren bir yöntemdir.

Nd yag lazer epilasyon, çok koyu cilt tiplerinde kullanılır. Ağrılı ve kullanım alanının kısıtlı olması dolayısıyla çok dikkatli bir şekilde seçilen durumlarda ve nadiren kullanılır.

Epilasyon amacıyla kullanılan diode, alexandrite ve Nd yag lazer sistemlerinin her biri farklı durumlarda, diğer bir deyişle kişinin deri rengi, kıl tipi ve uygulanacak bölgeye göre tercih edilebilir. Etkili sonuçlar almak için kişi özelinde uygun lazer epilasyon çeşidi seçilmelidir.

Lazer Epilasyon Kimlere Yapılmalı?

Lazer epilasyon, vücudundaki istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen pek çok kişi için ideal bir çözümdür. Genellikle açık ten ve koyu tüy rengine sahip olan kişilerde lazer epilasyon ile etkili sonuçlar alınabilir. Lazer epilasyon teknolojilerinin gelişmesi ve değişmesi ile birlikte farklı cilt ve tüy tiplerinde de daha iyi sonuçlar alınması mümkün olmaktadır.

Lazer epilasyon 12 yaş ve üzerindeki kişilere uygulanabilir. Ancak lazer epilasyona uygunluk kararı yapılan değerlendirmenin ardından kişi özelinde verilir. Hamilelere, cilt enfeksiyonu ve çeşitli cilt hastalıkları olanlara, ışık hassasiyeti olanlara, yoğun güneşe maruz kalmış ya da bronz ten rengine sahip olanlara lazer epilasyon yapılması önerilmez.

Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer epilasyondan en az bir ay önce, kılların kökünden alındığı ağda, cımbız, epilatör ve iple alma işlemleri bırakılmalıdır. Lazer epilasyon, kılın köküne kadar uzandığında etki edebilen bir yöntemdir. Yine lazer epilasyondan 1 ila 1i5 ay öncesine kadar bronzlaşma olmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Kullanılan ilaçlar ve deri hastalıkları başta olmak üzere mevcut hastalıklar hakkında uygulamayı yapacak uzmana bilgi verilmelidir.

Lazer epilasyon uygulamadan önce hedef bölge ıslak bir mendil yardımıyla deodorant ve diğer kozmetiklerden arındırılır. Bölgedeki kıllar tıraş makinesiyle kısaltılır. İlk seansın ardından kısaltma işlemi 3 gün önce kişi tarafından yapılarak zaman tasarrufu sağlanabilir. Lazer epilasyon sırasında genellikle minimal düzeyde ağrı hissedilir. Kişinin çok yoğun ağrı duyması hâlinde işlemden 1 saat kadar önce lokal anestezik uygulanması söz konusu olabilir.

Başarılı bir lazer epilasyon uygulaması için en önemli unsur, doğru cihazın seçilmesidir. Uygulama yapılacak olan kişinin açık bir cilt rengine sahip olması, lazer epilasyon yöntemi açısından önemli bir avantajdır. Açık cilt tiplerinde doz artışı daha rahat bir şekilde yapılmakta olup lazer dozunun yüksekliği aynı zamanda uygulamanın başarısını da artırır.

Lazer epilasyon uygulamasının etkinliği kalın kıllarda daha fazladır. Buna bağlı olarak hedeflenen bölgedeki kılların rengi ne kadar koyu ise lazer epilasyon uygulamasından alınacak sonuçlar da o kadar başarılı olur. İnce tüylerde etkinlik çok az olabileceği gibi hiç olmaması da mümkündür. Lazer epilasyona en iyi cevap veren bölgeler; koltuk altı, alt bacak bölgesi ve genital bölgedir. Lazer epilasyon seanslarının süresi, uygulama yapılan bölgenin büyüklüğüne ve bölgedeki kılların yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer epilasyondan sonra 15 ila 20 dakikalık aralıklarla bölgeye buz uygulanması, cildin rahatlamasına yardımcı olur. Ciltteki kızarıklık ya da şişlikler azalabilir veya tamamen kaybolabilir. Uygulama sonra bölgeye nemlendirici uygulamak, cildin kendini toparlama sürecini hızlandırabilir.

Lazer epilasyondan sonraki 24 saat boyunca, uygulama yapılan bölgenin çok sıcak suyla temas ettirilmemesi gerekir. Yine erken dönemde, epilasyon yapılan bölgenin terlemesine neden olabilecek ağır sporlardan kaçınılmalıdır.

Lazer epilasyonu takip eden ilk 15 gün, solaryuma girilmemeli ve bronzlaşma amacıyla güneşlenilmemelidir. Lazer epilasyonun, cildin yüz gibi açıkta kalan bölgelerine uygulandığı durumlarda bir sonraki seansa kadar güneş koruyucu krem kullanılması ihmal edilmemelidir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanır?

Lazer epilasyon tedavisinin etkinliği kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu da seans sayısının farklılık göstermesine neden olabilir. İstenilen sonuçlara ulaşmak için genellikle 6 ila 8 seans arasında bir tedavi süreci gereklidir. Seanslar arasında ise çoğunlukla dört ila altı hafta bulunur. Böylece, tüylerin büyüme döngüsünü hedef almak mümkün olur.

Bazı kişilerde daha az sayıda seans yeterli olabilirken, bazı kişiler ise ek seanslara ihtiyaç duyabilir. Her bireyin cilt ve tüy tipi farklı olduğundan, uygun seans sayısını belirlemek için kişisel bir değerlendirme yapmak önemlidir. Uygulama yapılan bölgenin büyüklüğü ve tüy yoğunluğu da seans sayısı belirlenirken göz önünde bulunan faktörlerdir. Uzman bir danışmanla yapılacak olan değerlendirme, tedavi planının kişiselleştirilmesine olanak tanır.

Lazer Epilasyon İşlemi Güvenli mi?

Lazer epilasyon, deneyimli bir uzman tarafından doğru yöntemlerle uygulandığında güvenli bir yöntemdir. Cilt altındaki tüy foliküllerini hedefleyerek tüylerin yeniden çıkmasını engelleyen lazer epilasyon, cildin üst tabakasına minimum zarar veren bir yöntemdir. İşlem sırasında kullanılan cihazlar, belirli güvenlik onaylarına sahip olmalı ve işlem uygun ayarlar kullanılarak gerçekleştirilmelidir.

Diğer yandan lazer epilasyon bazı yan etkiler ve riskler içerebilir. Geçici kızarıklık, cilt tahrişi ve hafif şişlik lazer epilasyondan sonra en sık görülen yan etkilerdir. Diğer yandan bu tür yan etkiler genellikle kısa bir süre içerisinde kendiliğinden geçer.

Cilt rengi ve hassasiyeti ile ilgili endişeler olduğu durumlarda, lazer epilasyona başlamadan önce küçük bir bölgede deneme yapılabilir. Lazer epilasyon sonrasında güneş ışığından kaçınmak ve cilt bakımına gereken özenleri göstermek, lazer epilasyon ile ilgili olası riskleri azaltmaya yardımcı olabilir.

İsis Life Club Uzmanlığında Lazer Epilasyon

İsis Life Club

Danışan Yorumları

İsis Life Club, müşteri memnuniyetini en öncelikli hedefi olarak benimseyerek size özel hizmetlerle %100 memnuniyet garanti ediyor. Profesyonel ekibimizle her adımda memnuniyetinizi sağlamak için buradayız.

Harika bir güzellik merkezi, yok yok içerisinde kendine has konsepti çalışanların ilgisi olsun içerisi tertemiz anlayacağınız öv öv bitmez ankara'nın en iyi salonu kızlar gözünüz kapalı güvenin işlemlere :))

  Selen Y.

  Lazere geliyorum tırnağa da buraya gidicem çünkü tertemiz özenle çalışıyorlar verdiğiniz ücreti sonuna kadar hakediyorlar hizmette sınır yok birde konseept baya ilgi çekici geldi bana baya lüx olmuş

   Sevde M

   Temiz bir salon işlerini ciddiyetle yapıyorlar. Beğendim sık sık gelirim çoğu işlemime kızlar sonsuz tavsiye kıl derdinden de kurtarıyorlar sizi kızlar bizler için önemli bir detay bu 🙂 güzzel bir salon

    Deniz P

    Neden Bizi Seçmelisiniz!

    Sen Zaten Güzelsin

    İsis Life Club’ı seçmelisiniz çünkü size özel hizmetlerimiz, profesyonel ekibimiz ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımımızla en iyi güzellik deneyimini sunuyoruz

    Profesyonel Ekip

    Alanında deneyim kazanmış Güzellik Uzmanlarından oluşan Profesyonel kadromuz.

    VIP Hizmet

    Merkezimizde hedefimiz sadece sizlere kendinizi özel hissettirebilmek.

    Hijyenik Ortam

    Steril ve temiz koşullarda hizmet veren özel konseptli merkezimiz.