+90 552 169 47 47

Harika Tırnaklar İçin Yapman Ve Yapmaman Gereken 5 İpucu

Yapmayın: Asetonlu oje temizleyicisi kullanmayın.  Aseton tırnaklarınıza oldukça sert gelir ve onları kurutur. Öyleyse, derhal bugünden aseton kullanmayı hayatınızdan çıkarın!

Yapın: Bakım yapan bir oje temizleyicisi kullanın. İyi bir tırnak cilası temizleyicisi, tırnaklarınıza ve kütiküllerinize zarar vermeden en koyu tonları bile çıkarabilmelidir.

Yapmayın: Kütiküllerinizi kesmeyin.  Kütiküllerinizi doğrusu tırnak etlerinizi oldukça fazla kesmek veya geri itmek büyük bir yanlıştır! Çünkü bu bölgedeki deri tırnağı bakteri ve mantarlardan korur; çok fazla kesilmesi ise enfeksiyonlara neden olabilir. Yanlış yapılan uygulamalar sonucu deri ve tırnak görünümünüzün kötü bir görüntü oluşturmaması adına tırnak bakımı konusunda uzmanlardan destek alın

 Yapın:
 Kütiküllerinizi nemlendirin. Kütiküllerinizi nemlendirmek çatlama veya soyulmalarını engelleyecektir. Bu nedenle, sağlıklı tırnak büyümesini desteklemek için uygulayın.

 Yapmayın: Baz uygulamasını atlamayın. Çoğumuz hiç bir baz kullanmadan, istediği renkte ojeyi uygulamaya başlar. Baz kullanmamak ve direk oje uygulaması tırnaklarınızda renk değişimine sebep olmakla birlikte manikürünüzün ömrünü kısaltabilir.

Yapın: Hem baz hem top coat uygulayın. Uzun ömürlü bir manikürün sırrı, bir baz ile hazırlık yapmak ve arkasından seçtiğiniz rengi bir top coat ile kapatmaktır.

Yapmayın: Çok fazla oje kullanmayın. Bu muhtemelen oje sürerken yapılan en yaygın hatadır. Kalın tabakalar halinde oldukça fazla icra etmek, ojenin kurumasını zorlaştırır. Bununla beraber kabarcıklı veya pürüzlü bir görünüme niçin olabilir.

 Yapın: Ojeyi kararında uygulayın Favori renkteki ojelerinizi seçerek en fazlaca 2 kat uygulayın. Fırçada daha azca oje olursa nihai kararı kontrol etmek daha basit olur. Ayrıca ne olursa olsun dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir şey daha var: İkinci katı uygulamadan ilkin her zaman ilk katın tamamen kurumasını bekleyin.

 Yapmayın: 
Ojeyi uzun süre tırnaklarınızda bırakmayın. Ojeyi uyguladıktan sonrasında tırnaklarınızda iki haftadan fazla (yada ayak tırnaklarınızda bir aydan fazla) bırakmamalısınız. Tırnaklarınızdaki hücreler proteinden yapılmıştır ve uzun zaman ojeye maruz kaldığında hasar görebilir.

Yapın: Tırnaklarınızı rahatlatın. Hücrelerin onarılıp yenilenmesine yardımcı olmak için arada sırada tırnaklarınızın ojesiz kalmasına izin verin. Oje kullanmadığınız zamanlarda tırnaklarınıza hususi bir bakım uygulayabilirsiniz Medikal Tırnak bakımıyla çok daha sağlıklı tırnak görünümüne kavuşmak için bizimle iletişime geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.