+90 552 169 47 47

İpek Kirpik Uygulaması Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kişinin makyajı varsa öncelikle bu makyajın çıkarılması gerekmelidir. İpek kirpik temizleme solüsyonu ile birlikte kirpikler microbrush yardımıyla temizlenmelidir. Daha sonra alt kirpiklere bant yapıştırılıp, tek tek kirpiklere ipek kirpik uygulanmalıdır. Yapıştırıcının kirpiğe tutunabilmesi için oda sıcaklığı 25 derece de olmalıdır. İpek kirpik uygulaması yaklaşık 1-2 saat arası sürmektedir. Bu sebepten uygulama boyunca kişinin gözleri kapalı kalmalıdır.


İpek Kirpik Uygulaması Yapıldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Yapılan kirpiğe su değmemelidir. Gözler kesinlikle ovuşturulmamalıdır. Solaryuma gidiyorsanız, solaryuma girilmemelidir. Sauna ve hamam gibi ortamlarda bulunulmamalıdır. Buhar çıkacak kadar sıcak su ile duş alınmamalıdır. Yağ bazlı temizleyiciler, makyaj temizleyici kremler ve göz kremleri kirpik diplerine kadar sürülmemelidir. 2-3 hafta da bir bakımlara gidilmelidir. Rimel kullanılmamalıdır, aksi takdirde kirpiklerin dökülmesine sebep olunur.

 İpek Kirpik Nasıl Çıkartılmalıdır?

 Microbrushtan yardım alarak yavaş hareketlerle kirpik yapıştırıcısına özel bir losyon sürülür. Yaklaşık 15 dakika beklenir ve yapıştırıcıyı yumuşatıp kirpikleri tarar gibi hareket ettirilir. Yumuşamış olan yapıştırıcı hiç zorlanmadan çıkar. Böylelikle kişinin kendi kirpiklerine zarar vermez. Daha sonra kişi gözlerini yıkayıp normal görüntüsüne tekrardan sahip olabilir. Yaptırdığınız ipek kirpikleri evde kendiniz çıkartmak isterseniz eğer kendi kirpiklerinize zarar verebilir ve dökülmesine sebep olabilirsiniz. Bu yüzden uzman yardımı alarak çıkartmanız en doğrusu olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.