+90 552 169 47 47

Lazer Epilasyon Nedir?

 Vücudumuzda bulunan istenmeyen tüylerden kurtulmanın bir yolu da lazer epilasyon tekniğidir. Lazer ışınları sayesinde istenmeyen tüylerden kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Tabi ki de işi bilenler tarafından lazer epilasyon yaptırırsanız.

Lazer Epilasyon Herkese Yapılır Mı?

 Kıl yapısı gelişimi tamamlanmış olan kişilere uygulanabilir ki genelde 12 yaşını doldurmuş kişilerde kıl yapısı gelişimi tamamlanmış olur. Hepatit B hastalarına, kanser hastalarına, hamilelere ve cilt ve deri hastalığı bulunan kişilere lazer epilasyon uygulanmaz.

 Lazer Epilasyon Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 Lazer epilasyon uygulaması yapıldıktan sonra en az 3 ay boyunca kendinizi güneş ışığından korumanız gerekmektedir. Lazer epilasyon için gidilen her seanstan sonra 24 saat boyunca epilasyon yapılan bölgeye sıcak su değdirmemelisiniz. Lazer epilasyon senasından sonra, uygulanan bölgede ağrı veya şişme olursa, yumuşak bir beze sarılmış buz ile buz tedavisi uygulayabilirsiniz. Lazer epilasyondan sonra ağrılarınız için ağrı kesici kullanabilirsiniz. Uygulamadan sonra, uygulama yapılan bölgeyi 48 saat boyunca tıraş etmeyin. Ağda ve tüy dökücü kremler kullanmayın. Lazer epilasyonun uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Eğer uygulamadan sonra ateş yükselmesi gibi belirtiler olursa, uygulamayı yapan kişi ile muhakkak irtibata geçiniz.

 Lazer epilasyon yaptırmanın belirli bir süresi var mı? Her mevsim lazer epilasyon yaptırılabilir mi?

 Lazer epilasyon 1-2 ay aralıklarla 6-8 seans süre ile uygulanır. Eğer uygulama yüze uygulanacak ise 10-12 seans sürebilir. Seans içinde uygulamanın yapılacağı alana göre epilasyon süresi birkaç saate kadar çıkabilir. Uygulamadan sonra birkaç gün içinde tüyler dökülmeye başlar. Eğer lazer epilasyon için gittiğiniz uygulama merkezinde buz lazer epilasyon cihazı bulunuyorsa korkmadan yılın 12 ayı 4 mevsim boyunca lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. İsis Life Club ailesi olarak buz lazer epilasyonu ile Ankara’da sizlere hizmet veriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.