+90 552 169 47 47

Epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerin enerjisi kullanılmak suretiyle kalıcı olarak veya uzun dönemli yok edilmesidir. Bu işlem profesyonel cihazlar ve uzman kişilerce uygulanacak ciddi bir tedavidir. İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için acılı işlemler yerine kalıcı çözüm olan epilasyonu tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

 Epilasyon Nasıl Yapılır?

epilasyon, alanında uzman personel ve son teknoloji cihazlarla yapılmaktadır. epilasyon oldukça geniş kullanım alanı olan bir uygulamadır. Epilasyon Uygulama Bölgeleri Nelerdir?

 Koltuk Altı Epilasyonu: Geleneksel ve hijyenik nedenlerden dolayı genelde koltuk altı kılları istenmeyen kıllardır. Bu sebeple koltuk altı epilasyon uygulamaları kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Koltuk altı epilasyon uygulamaları, bölgenin özelliklerinden dolayı çok başarılı sonuçlar vermektedir. Koltuk altında oluşan kıl dönmelerinde de epilasyon en iyi tedavi yöntemidir. Kıllar kalıcı olarak yok edildiğinden epilasyon sonrası batık oluşumu gözlenmemektedir.

 Genital Bölge Epilasyonu: Genelde genital bölgede epilasyon, geleneksel sebeplerle ya da kişisel tercihler nedeniyle tercih edilmemektedir. Ancak bu bölgeye ağda gibi klasik yöntemleri uygulamak zor ve ağrılıdır. Tıraş uygulaması ise genital bölge kıvrımları nedeniyle zor olabilmektedir. Kalıcı epilasyon tercih edenler, son yıllarda epilasyonu tercih etmektedir. epilasyon, genital bölgede gözlenen kıl dönmeleri için de en iyi çözümdür. Kıl dönmesi kılların ters büyümesi sonrası oluşur. Ters büyüyen kıllar sivilcelere hatta apselere neden olabilir. epilasyon uygulamaları, bu bölgedeki kılları kalıcı olarak ortadan kaldırdığı için kıl dönmelerinin uzun sürelinde kullanılan en iyi yöntemdir.

 Bikini Bölgesi Epilasyonu: 
Bikini bölgesi uygulamaları genital bölgede olduğu gibi iyi yanıt alınan epilasyon uygulamalarıdır.

 Bacak Epilasyonu: 
Bacak bölgesindeki tüylenme genelde hormonal değil genetik kaynaklıdır. epilasyonun özellikle alt bacakta olmak üzere bacak bölgesindeki sonuçları oldukça başarılıdır. Bacak gibi büyük bölgelerde kolayca ve hızlı uygulanabilmesi, epilasyonun en önemli avantajıdır.

Yüz Epilasyonu: Yüz bölgesi, epilasyon için en kritik bölgelerden biridir. Bu bölgedeki epilasyon uygulamalarında bazı hususlara özellikle dikkat etmek gerekir. Yüz bölgesinde tüylenme nedeni çoğunlukla hormonal nedenlerden kaynaklanmaktadır. Hormonal tüylenmelerde mutlaka hastalığın nedeni tespit edilmelidir. epilasyon uygulaması ile birlikte hormonal tedavinin de başlaması önem taşımaktadır.

 Sırt Epilasyonu: Sırt bölgesinde aşırı tüylenme erkeklerde istenmeyen bir durumdur. Kıl dönmeleri de yoğun sırt tüylenmelerinde yaşanan başka bir sorundur. epilasyon uygulamaları, bu tür yoğun sırt tüyleri olan kişiler için önemli kolaylık sağlamıştır.

Göğüs Epilasyonu: Göğüs bölgesi de sırt bölgesinin özelliklerine yakın özellikler taşır. Bu bölgede yoğun kılların olduğu durumlar, kişiyi ya da partnerini rahatsız etmektedir. Bu bölgede erkekler daha çok, kılların seyrelmesini istemektedirler. Bu, epilasyonla mümkün olmaktadır.

 Kol Epilasyonu: 
Kol bölgesinde epilasyon uygulamalarını hem kadınlar hem de erkekler tercih etmektedir. Kol tüyleri, yapısı gereği farklıdır. Genelde ince tüyler söz konusudur. epilasyon uygulamaları, kollarda yazın güneşe maruz kalındığı için yapılamayabilir. Bu sebeple uygulama için genelde kış ayları tercih edilmektedir. Bıyık Epilasyonu: Bıyık bölgesindeki tüyler, kadınları en rahatsız eden tüyler arasındadır. Bu bölgedeki tüylenme erkeksi yapıyı simgelediğinden kadınlar ince tüyleri bile bu bölgede istemezler.

 Çene Epilasyonu: Çene tüyleri, yüz bölgesindeki tüm tüylenmeler gibi genelde hormonal kökenlidir. Altta yatan hormonal sorunlar arasında çoğunlukla polikistik over hastalığı bulunmaktadır. Bu sebeple kişiyi, öncelikle bir kadın hastalıkları uzmanının değerlendirmesi uygun olur.

 Ense Epilasyonu: 
Ense bölgesinden sırta doğru olan tüylenme, hem hijyenik hem de kozmetik sebeplerle bazı erkekler tarafından istenmemektedir. Kadınlarda da bu bölgede tüylenme gözlenebilir.

 Boyun Epilasyonu: Boyun bölgesi, erkeklerde tıraş bölgesidir. Bu bölgede sıklıkla kıl dönmeleri ve sivilceler oluşmaktadır. Tıraş sırasında bu sivilceler ya da kıl dönmeleri kesilip kanamaya neden olur. Ayrıca erkekler bazen sakal çizgisinin yukarı doğru taşınmasını istemektedir. Bu durumlar için epilasyon en iyi seçenektir. Kıl dönmeleri, zaman içinde azalarak kaybolur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.