+90 552 169 47 47

İnsan vücudunda ellerimiz, yüzümüzden sonra en fazla dış etkenlere maruz kalan bölgelerimizin başında gelir. Bu sebeple yüzümüze uyguladığımız özel bakımlar gibi belli periyotlarda ellerimizin de özel bakımlara ihtiyacı vardır. Ayrıca ellerin estetik açıdan cerrahi yollarla gençleştirilmesi mümkün olmadığı için el bakımı çok daha fazla önem kazanır. Ellerin bakımına her gün düzenli olarak nemlendirici kullanmak dış etki olarak sıcak, soğuk, deterjan, temizlik ilaçları ve benzeri ürünlere karşı el dayanıklılığını artırır. Medikal bakım, güneşten ya da yaşlılıktan oluşabilecek lekelenme riskine karşı da cildi temizler. Ellerin üzerinde, parmak uçlarında, avuç içlerinde oluşabilecek olan siğil, egzama, nasır ve keratinleşmeye karşı medikal el bakımında uygulanan özel yöntemlerle temizlenir.

 Hijyenik açıdan çok önemli olan el tırnaklarının da pek çok hastalığın taşıyıcısı olacağından gerekli özel bakımlarının yapılması gerekir. Tırnakların doğru kesilmesi ve tırnak kenarlarındaki etlerin kesilmeden temizlenmesi hem estetik hem de cerrahi açıdan fazlasıyla önemlidir. Hatalı yapılan manikürlerde, tırnak kenarlarında kütiküller kesildiğinde canlı dokular kesilir ve tırnak yatağı enfeksiyonu açık hale gelir ve zaman içerisinde tırnak yatağı bozulur.

 Peki, kırılan ya da ayrılan tırnaklarımız için ne yapmamız gerekir?

 Birçok insan buna kalsiyum eksikliği, düzensiz beslenme, yanlış tırnak kesimi gibi nedenlerden dolayı olduğunu sanır ama bunun esas nedeni kuru tırnaklardır. Kırılan tırnaklar için en iyi çözüm tırnaklar için tasarlanmış yağlar ve losyonlarla onlara iyi bir bakım sağlamaktır.

 Vücudumuzda en çok yıpranan ve tüm vücudumuzu taşıyan ayaklar da tırnak batması, çatlaklar, kuruma gibi hem estetik hem de hijyenik açıdan risk altında olabilir. Medikal ayak bakımı; yanlış tırnak kesimi, tırnak batması, nasır, mantar, ayakkabı vurması gibi nedenlerle risk altında olan ayaklara doğru bakımlar yapar. Ayda bir kere yapılan medikal el ve ayak bakımı ile el ve ayakların eski görüntüsüne ve canlılığına kavuşması mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.