+90 552 169 47 47

Cilt tipine müsait ürünlerin doğru uygulanması ile ciltte akne sorunlarının giderilmesi, komedon (siyah nokta) şikâyetlerinin giderilmesi, ozon bakımı, yüz masajı ve benzer biçimde bakımlarla pürüzsüz bir cilt elde etmek ve cildin zamana karşı direnerek genç kalmasını sağlamak mümkündür. Problem oluştuktan sonra yapılabilecek müdahale kararı ile oluşmadan önceki müdahaleye cildin vereceği tesir-reaksiyon içinde büyük miktarda netice farkı doğacaktır. İnsan anatomisi açısından sıhhat ve güzel duyu bağlamında cildin bakım ve hijyenine itina göstermek, yaşlılık olgularının meydana gelmesini ve buna bağlı olarak kırışıklık, ciltteki deformasyon, leke, cilt sarkmaları benzer biçimde problemlerin önüne geçilmesi amacı ile tatbik ısrarla önerilmektedir. Ülkemizde maalesef ki cilt bakımının ne kadar mühim olduğu bilinci olmadığı için ve rekabet ruhunu da kullanarak profesyonel cilt bakımı uygulamalarının fiyatları oldukça ekonomiktir. Buna bağlı olarak tüm danışanlarımızın kesinlikle 20 yaşından itibaren en azından ayda 1 kabin ürünü ne kullandıklarından emin oldukları kurumsal uygulama noktalarında ustalaşmış cilt bakımı yaptırmaları gerekmektedir. Aynı zamanda 365 gün mantığı ile günde en az 2 defa olmak üzere 50 faktör ve üstü güneş koruyucu ile cildimizi zararı olan güneş ışınlarından (ultraviyole ışınlar) korunmak, lekelenme ve benzeri etkileri engellemek için kullanmanızı önermekteyiz.

 Profesyonel Cilt Bakımını Neden Yaptırmalıyız?

 Cildimiz 21 gün ile 30 gün içinde kendini yenileme özelliği taşımaktadır. Ölü hücreler gün geçtikçe cildin yüzeyine itilerek ciltte hiç istenmeyen mat bir görüntü oluşturur ve buna bağlı olarak siyah nokta, akne ve pürüzlü görüntüye neden olmaktadır. Profesyonel cilt bakımında aşırı sebum ve yağ salgısı ve ölü hücreleri uzaklaştırmak adına derinlemesine temizleme işlemi yapılmaktadır. Günlük hayatımızda makyaj, UV ışınları (zararlı güneş ışınları), sigara, stres, özgür radikaller, yanlış beslenme alışkanlığı şeklinde nedenlerle cildimiz sağlığını kaybeder. Bu yüzden 20 yaşından sonra ciltte sorun gözetmeksizin herkesin düzenli olarak cilt bakımı yaptırması gerekmektedir.

 Profesyonel Cilt Bakımı Kimlere Uygulanmaz?

 Roaccutane vb. ilaç tedavisi süresince uygulanmaz ve tedavi bittikten sonrasında da uzman yönlendirmesiyle uygulanabilir. Egzama şeklinde deri hastalıkları olanlara cilt bakımı uygulanmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir