+90 552 169 47 47

Protez Tırnak Nedir?

 Protez tırnak; günümüz trendlerinde oldukça fazla talep kabul eden ve sıkça tercih edilerek, yaptırılan uygulamaların içinde yerini aldı. Zamanın fazlasıyla değerli olduğu bu dönemde bayanların sık sık manikür için zaman ayırmadan yaklaşık 3 ile 4 hafta içinde yenilenmesi gereken bu muamele bilhassa çalışan bayanlar için büyük kolaylık sağlamakta. Bu denli talep bulan ve kişilerin bakım rutinleri içinde ilk sıralara hızla yerleşen protez tırnak uygulamasını merak edenlerin aklında birtakım sorular oluşmaya başladı.

 Protez tırnak zararı olan kendi tırnağımız için zararlı mıdır?
 Protez tırnak çıkartma işlemi iyi mi yapılır?
 Protez tırnak yaptırdıktan sonrasında kullanımı iyi mi?
 Protez tırnak yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmeliyim?

 Protez tırnak; naturel duruşu ve uzun vakit kullanılabilirliği açısından sık sık manikür yaptırmak yerine daha kalıcı bir muamele kullanmak isteyen bayanların tercih ettiği bir uygulamadır. Protez tırnak; ustalaşmış ve sıhhat şartlarının tam olduğu, hijyenik şekilde hizmet sunan güzellik ve tırnak merkezlerinde, protez tırnak eğitimini tamamlamış, profesyonel ve sertifikalı ustalar tarafınca, doğru teknikler ve emin ürünlerle uygulandığı sürece tırnağa zarar vermez. Kendi tırnağınız üstüne uygulanan koruyucular sayesinde tırnak tabakası üzerine yapılan işlemlerin herhangi bir etkisinden korunmuş olacaktır.

 Protez tırnak istenilen aralıklarla yenilenebilir, değiştirilebilir, üstüne başka bir oje sürülebilir ve en önemlisi ferdin kendi tırnağına zarar vermeden uygulanır. Tırnağın üzerine uygulanan koruyucu sayesinde tırnaklar soluk almaya devam eder. Nefes alan tırnak sağlıklı şekilde kalır. Protez tırnak istenildiği vakit bu yönteme hususi bir sıvı ile tırnaktan çıkartılabilir. Bu işlem için işin uzmandan yahut protez tırnağı yaptırdığınız merkezden yardım almanız gerekmektedir. Yanlış, bilgisizce meydana getirilen yöntemlerle çıkarılan protez tırnak reel tırnaklarda uzun süreli hasar yaratacaktır. Protez tırnak hakkındaki kişilerin aklında ki en büyük sual ve sorun bu olabilir hatta. Kendi tırnağınızın zarar görmemesinde ki ana sebepler, işinin ehli olmayan acemi kişilerce meydana getirilen protez tırnak uygulamaları veya evde siz değerli ziyaretçilerimizin profesyonel olmayan malzemeler ve hamlelerle protez tırnağa müdahale ederek tırnaklarınıza vereceğiniz işlemler olabilir.

 Protez tırnak; tırnak yeme şikâyeti olan, tırnaklarını uzatmak isteyen fakat uzatamayan, tırnak kırılması problemi yaşayan kişiler için de şahsi bakım ve sıhhat açısından oldukça müsait bir yöntemdir. Tırnaklarında mantar ya da benzeri bir rahatsızlık olan kişiler için ise uygulanmaması ihtiyaç duyulan bir yöntemdir. Protez tırnakları uzun sürece kolaylıkla kullanabilmek için öncelikle gündelik yaşamınıza en müsait tırnak uzunluğunu seçmelisiniz. Yaptığınız iş ömür koşullarınız, meşguliyetleriniz tırnak uzunluğunuzu seçerken size en doğru yönlendirmeyi yapacaktır zaten. Aşırı uzun tırnak uzunlukları seçmek hem gündelik yaşamda kullanılması zor bir hal alacak aynı zamanda alışması ilk etapta zor olacaktır. Protez tırnaklarınızı olabildiğince azca biçimde kimyasal maddeyle temas ettirmeniz, asla metal törpü ve metal tırnak makası kullanmamanız gerekmektedir. Asetonsuz oje çıkarıcılar tercih etmeniz ve tırnaklarınıza zarar verecek, kırılmasına neden olacak kullanımlardan, uzak durmanız icap eder.

 Protez tırnakların üzerine tekrar bir o kadar kalıcı ve kullanımı büyük kolaylık elde eden kalıcı oje uygulaması yapılmaktadır. Ojelerin devamlı soyulduğu, yenilenmesinin zahmet verdiği ve zaman almış olduğu bir durumda kalıcı oje tercih etmek oldukça büyük bir konfor olacaktır. Kalıcı oje yalnızca protez tırnakların üstüne değil, kendi işlemsiz tırnağımızın üstüne rahatça uygulanabilen bir işlemdir. Kalıcı ojeler günlük hayatın koşturmasında oje sürmeye, manikür yaptırmaya vakit bulamayan ve tatile gidecek ve çalışma yaşamı olan kişiler için müsait bir yöntem. Her vakit tercih ettiğimiz ojeler oldukça kısa müddette soyulmaya ve hoş olmayan görüntüler yansıtmaya sebep olabiliyor. Bu nedenle ojelerimizi sık sık yenileme ihtiyacı hissediyoruz. Kalıcı ojeler bu problemi tamamen ortadan kaldırıyor ve tırnakta uzun süre formu bozulmadan kalabiliyor. Ayrıca tırnaklar bu uygulamada zarar görmez ve geri dönüşü olmayan hasarlara uğramaz. Kalıcı oje uygulaması hususi içerikli ojeler, cihazlar ve kurutma aşamasında kullanılan UV ışınlarından faydalanılarak yapılıyor. Bu ışınlar sayede ojenin kalıcılığı artırılıyor. İşlemi özetle anlatmak gerekirse ojenin tırnağınıza sürülmesinin arkasından UV ışınlarıyla kurutulması diyebiliriz. Kalıcı ojeleri doğru bakımla ve uzmanın önerileri doğrultusunda ortalama olarak ellerde 2-3 hafta müddette ellerinizde ayaklarda ise 1 ay kullanabilirsiniz. Protez tırnak doğal tırnağın üzerine hususi bir teknikle tırnak ekleme işlemidir.

Kalıcı oje işlemi ise tırnak ekleme işlemi yapılmadan, özel bir oje sürme tekniğiyle ortalama 1 ay kullanım sağlattıracak bir işlemdir. Kalıcı oje uygulamalarını tamamlayan diğer uygulama ise nail art çalışmalarıdır. Tırnak süsleme sanatı olarakta anlatılan nail art, son dönemde en popüler tırnak bakım uygulamalarından biridir. Çeşitli model ve desenler ile manikürü eğlenceli ve ilginç hale getiren nail art; şık ve güzel duyu görünümlü, bakımlı tırnaklar için en doğru yöntemlerden biri. Yapılması oldukça zormuş şeklinde görünse de son zamanlarda makineler sayesinde rahatça uygulanabilirken özel fırça ve ürünlerle de rahatça uygulanabilmektedir. Nail art yapımı için aslolan öncelik tüm aşamalardan önce gereken tırnak bakımının yapılması kısaca özenle yapılan bir manikürdür. Profesyonelce yapılmış bir manikür ile tırnakların katikül denilen cılız etlerinden arındırarak temizlenmesi gerekir. Bu işlem için araç-gereç olarak tırnak etleri için geliştirilen manikür pensi, makaslar ve kütikül çubukları şu demek oluyor ki tırnak eti iticiler kullanılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.