+90 552 169 47 47

Sağlıklı ve Hızlı Uzayan Saçlar

Düzenli olarak nemlendirici ve besleyici bakım yapın. Nemini kaybeden saçlar kırılır ve çatallaşır. Kuruyan saç folikülleri kolayca kopabilir. Nemsiz saçlarınız rahat biçim almaz, mat ve sağlıksız görünür. İyi beslenen saç derisi sıhhatli saç tellerine kavuşmanızı sağlar. Saçların kendisi de nem ve besine ihtiyaç duyar. Bunun için organik yağlardan faydalanabilirsiniz. Argan, avokado, Hindistan cevizi, tatlı badem, zeytinyağı şeklinde yağlarla maske yapabilirsiniz. Var olan saç tellerinizin de sağlığına ulaşması ya da sağlığını koruması için bakım rutininize mutlaka yağları eklemenizi öneriyoruz.

Sık sık yıkanan saçlar nemini kaybeder. Derimiz vücudumuzun her bölgesinde oranın özelliğine müsait olarak şekillenir. Kalınlığı, rengi bile farklı özellikler gösterir. Saç derisinde de saçların ihtiyacı olan yağ ve rutubet tutulur. Sürekli yıkama buradaki organik yapıyı negatif etkisinde bırakır. Fazla sıcak su kullanımı ve saçları çok sık yıkıyor olmakta saçlarınızın üzerinde olumsuz bir etki yaratır.

Saçlarınızı arada bir doğal sabunlarla yıkamak ya da sabun ve şampuan benzeri ürünlere bir iki yıkamada ara vermek saç derisini rahatlatır. Saçlarınızı tarayın. Saç taramak ancak saçlarımızı hizaya sokmak için gerekli değildir. Yumuşak ve yuvarlak uçları olan bir tarakla tarama yapmalısınız. Bu uygulama kan dolaşımını hızlandırmakla beraber saç derimize de masaj yapar. Saçlarınızı düzenli olarak taradığınız vakit dökülen saçları bir defada toplamış olmuş olursunuz. Dökülme miktarındaki değişiklikleri de daha kolay takip edebilirsiniz. Saçlarınız kuruyken koparak dökülmelere daha açık olacağı için nemliyken taramanızı öneririz. Saçlar taranırken ne tamamen ıslak ne de tamamen kuru olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.