+90 552 169 47 47

Yaz mevsiminde cilt bakımı için öncelikle güneşin zararlı UV-A ve UV-B ışınlarına karşı korunmak önemlidir. Bu nedenle güneş kremi kullanmak gereklidir. Ayrıca yaz aylarında yapılan ağır makyajlar cildin nefes almasını engeller. Bu nedenle hafif makyaj yapmak daha doğru olacaktır.

Şekerli içeceklerden uzak durmak da cildin sağlığı açısından önemlidir. Cildin nem dengesi de yaz aylarında bozulabilir. Bu nedenle nemlendirici kullanmak gereklidir. Ancak nemlendiricinin yağsız olması tercih edilmelidir. Ayrıca su bazlı ürünler kullanılması da önerilir. Yaz mevsiminde cilt bakımı için tonik, kurutucu sabun ve maske kullanırken aşırı yağlı olmayan, su bazlı ürünler tercih edilmeli. Deniz suyu yararlı, havuz suyu zararlıdır.

Deniz suyu özellikle temizse cildi yumuşatır, besler ve ışıltılı görünüm verir. Yağlı ve sivilceli ciltler için adeta tedavi edici bir etkiye sahiptir. Günde iki kez banyo yapmak da yaz mevsiminde cilt sağlığı açısından önemlidir. Nefes alabileceğiniz elbiseler giymek de cildinizi rahatlatır ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.